2015. 02. 28.

Mit jelez a várandósság közben fellépő hányinger?




Aki már volt várandós, talán mindenki találkozott az érzéssel. Ez a mindent felülíró hányinger. Ezzel a hetekig minket kísérő fertelmes teherrel mélyebben nem szoktunk foglalkozni. Vagy eltűrjük remélve, hogy egyszer vége lesz, vagy keresünk egy sprituális szakit, aki megoldja nekünk a problémát. A segítség nagyon jól jöhet, hiszen nem vagyunk hozzászokva, hogy a problémáink belőlünk fakadnak, erősen bízunk a külső segítségben.
Amikor babát vársz szükséged van támogatásra, segítségre, lelki támaszra, ezért rendkívül jó, ha jön egy jól időzített megoldás.


Lássuk az émelygés fizikai oldalát:

Okozhatja a hormonszint emelkedése:
A megtermékenyülést követő 2. naptól a magzatboholy kezd termelni egy humán chorionic gonadotrop (HCG) nevű hormont, amikor a megtermékenyített petesejt beágyazódik a méh nyálkahártyájába. A HCG kiválasztásával jelzi az anya szervezetének a megtermékenyülést. Ezen kívül az ösztrogén és a pajzsmirigy hormon is emelkedik, melyek szintén okozhatnak émelygést.


Lelki oldalról közelítve:

Úgy gondolom, hogy minden lelki állapot megjelenik fizikailag. Ez a lelki állapot a testünkben megjelenhet rossz érzés formájában, ami azért siet segítségünkre és mutatkozik meg általunk, hogy jelezzen számunkra valamit. Valamit, amit meg kell oldanunk, hogy haladhassunk tovább. A hányinger sok érzés kavalkádja lehet, amit azonnal kifejezésre akarunk juttatni, de nem találtunk más módot rá. Félelem, idegesség, frusztráció, teher, valami, amit nem tudunk megérteni és nem tudunk megemészteni. Jellemzően akkor jön hányinger, ha egy problémára nem látunk rá, hanem félelmet, idegességet vált ki belőlünk. Amint rálátunk a problémára érvényét veszti, hiszen távolabbról már látjuk, hogy tulajdonképpen minden rendben, és ilyenkor a megoldás is jelentkezik.
Ha valamit nem tudunk megemészteni, ami a szervezet számára nem befogadható, "idegen test", akkor is hányingerrel, hányással reagálunk. Ez az "idegen test" az épp megfogant és cseperedő magzat is lehet a várandósság elején fellépő émelygés esetében. A lélek és a test is szokja az új felállást.







Veszteségek az új élet reményében

A gyermekáldással is épp ez a helyzet. Rengeteg érzés kavarog az emberben, mikor kiderül, hogy babát vár. Főleg, ha az első babát! Oda a szabadság, az utazás, a tanulás, a munka, a mozi, az esti pohár bor és akkor még nem látjuk, de az olvasás is veszélybe kerül szülés után, az alvásról már ne is beszéljünk :) A lélek és a szervezet is hangolódik rá, dolgozza meg ezeket a kérdéseket, melyektől igencsak talajvesztettnek érezhetjük magunkat. Ez a talajvesztettség is megmutatkozik émelygés formájában. 

Már nagyon vártad a babát?

Ne gondoljuk, hogy aki már nagyon várta a babát annak alanyi jogon felmentés jár a várandós hányingerből. Sajnos nem ezen múlik.
Lehet, hogy van egy szülési traumád, az előző szülés közben kiszolgáltatottnak érezted magad, nem voltál "ura" a helyzetnek, a babád elvitték születése után rögtön, vagy az orvos olyat csinált, amitől félsz, hogy újra bekövetkezik.
Vagy egy születési trauma lappang a mélyben, ami befolyásolja a harmonikus várandósságot és az egészséges anyává válásod. Jelen korunk felnőttjei (is) számos születési traumával rendelkeznek. A békés szülés/születés és az utána következő természetes, harmonikus együttlétet a rendszer meglehetősen megbolygatta az utóbbi sok-sok évben. Sok leendő anya bízva a rendszerben, kórházban, orvosi szakértelemben átadja magát, és a felelősséget, ezáltal kiszolgáltatva önmagát és a születő babáját.
Lehet, hogy az édesanyáddal nem jó a kapcsolatod és tartasz tőle, hogy te is olyan leszel a saját gyermekeddel.
Nem azon múlik, hogy mennyire szeretnénk a babát és mióta várunk rá, azon múlik, hogy az ember átment-e azokon az érzéseken, kérdéseken, gondolatokon a jelenjével és a jövőjével kapcsolatban, amik segítségével el tudja fogadni az elkövetkező csodás, új helyzetet. Az émelygés általában az első három hónapban rendeződik, megszűnik. De nem szokott három hónapig tartani!


Segíts magadnak, hangolódj rá!

Töltsd fel magad, ápold, szívd mélyen magadba az érzést, hogy varázslatos élményben lesz részed, érezd, ahogy a babád nő a pocakodban, ahogy mozgolódni kezd, ahogy készülsz a fogadására, kézeld el milyen lesz szülés után érezni a babád illatát, a szoptatás intím örömét, a babával való közelség minden egyes percét az első pillanattól fogva.




Külső segítségek, melyek támogatják a belső utadat, a kinyílás, elfogadás felé:

  • 100%-os Grapefruit illóolajból:
    Levegő illatosításra: illatlámpába, illatosító kövekre, illatszökőkútba 2-8 cseppet tegyél.
    Parfümként is használhatod, bázisolajban cseppentve és a fül mögé kenve.
  • Valamint hamarosan szeretnék újra kezelni, így szívből ajánlom MET kezeléseimet is. :) - hamarosan lesz leírás és link is persze.



forrás: piszenpisze.hu, Szendi Gábor: A terhességi hányás modern szemlélete, Kínai medicina, Femina.hu